Wspólna inicjatywa trzech Wydziałów
Uniwersytetu Warszawskiego
(Biologii, Chemii i Zarządzania) utworzenia interdyscyplinarnego programu kształcenia uwzględniającego nowoczesne podejście do zagadnień wykorzystania i ochrony środowiska naturalnego.

Białowieska Stacja Geobotaniczna UW Drukuj
bsg

Wydział Biologii
ul. Sportowa 19, 17-230 Białowieża
www: http://www.mindstorm.pl/_projekty/bsg/

Kontakt: tel. 85 681 25 48, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kierownik stacji: dr inż. Bogdan Jaroszewicz, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 48 668 198 862

Stacja prowadzi dydaktykę i badania z zakresu botaniki i ekologii roślin: dynamiki naturalnych ekosystemów leśnych, interakcji rośliny-zwierzęta i inwazji biologicznych. Niektóre programy badawcze trwają nieprzerwanie już kilkadziesiąt lat. Stacja oferuje 43 miejsca noclegowe w pokojach gościnnych i bursie studenckiej, z dostępem do wyposażonej kuchni i stołówki. W stacji znajduje się pracownia analityczna i hodowlana, zielnik, biblioteka, archiwum naukowe oraz ogród eksperymentalny. Placówka jest wyposażona w stacyjkę mikroklimatyczną, aparat do mierzenia intensywności światła aktywnego fotosyntetycznie, dalmierz laserowy oraz zestaw mikroskopów.